Zvažujete výber MŠ?

Čas tak rýchlo letí a z vášho malého bábätka už vyrástol trojročný výmyselník, ktorý jednoducho potrebuje mať vo svojej blízkosti aj detský kolektív.

Okrem iného, veľa mamičiek nastupuje po skončení materskej dovolenky do práce, aj preto svoje dieťa chcú zapísať do materskej školy, kde oňho bude počas dňa dobre postarané. Práve zápis dieťaťa do „škôlky“ je akýmsi miľníkom či už v živote dieťaťa, alebo rodiča. Tým ďalším potom bude prvý deň v škôlke.

Väčšina detí nastupuje do materskej školy po dovŕšení troch rokov. U tých menších je podstatné, aby boli pri nástupe do materskej školy odplienkované a ak to ide, tak aj bez cumlíka.

Čo všetko “navyše“ naša materská škola ponúka a poskytuje?

Výchova a vzdelávanie detí sa v MŠ na Ul. 8 mája  uskutočňuje podľa Školského vzdelávacieho programu Dúha, ktorý je zameraný na environmentálnu výchovu a s ňou súvisiace oblasti. Počas celého dňa prebiehajú plánované vzdelávacie aktivity podľa vzdelávacieho programu, ktoré sú prispôsobené vekovým kategóriám detí a ich schopnostiam. Výchovno-vzdelávací  proces  realizujú  kvalifikované učiteľky, z toho 7 učiteliek s vysokoškolským vzdelaním.

Škola je prihlásená do Národného projektu „Podpora pomáhajúcich profesií 3“.

Materská škola sa v školskom roku 2020/2021 zaujímala o podporu zlepšenia jej vybavenia v oblasti detských kníh a didaktických pomôcok v rámci rozvojového projektu „Múdre hranie“ na MŠVVaŠ SR. Hodnotených bolo celkom 2221 žiadostí, finančné prostriedky boli rozdelené medzi 706 žiadateľov, od 100 eur po 1000 eur. Získali sme maximálnu možnú čiastku 1000,-€.

V rámci futbalového turnaja medzi materskými školami vyhrala naša MŠ Pohár primátorky mesta - 1. miesto. Tento úspech nás motivoval k tomu, aby sa MŠ v školskom roku 2021/2022 zaregistrovala do projektu Slovenského futbalového zväzu v rámci Grassroots programu ,,Dajme spolu gól“, ktorého cieľom je motivovať deti k športovej aktivite a vytvárať v nich trvalý vzťah k športu a to hlavne k futbalu. MŠ si obhájila Pohár primátorky mesta - 1. miesto aj v šk. roku 2022/2023. Boli sme zapojení do súťaže o 150 ks balíčkov lyofilizovaného ovocia a v projektoch: "Adoptuj kravičku, Koľko lásky, Bubnovačka, Daruj krajšie Vianoce" a iné.

Počas školského roka pripravujeme rôzne, zaujímavé aktivity pre deti a rodičov.

Deťom poskytujeme:

- zážitkové učenie v rámci školských projektov,

- výtvarný krúžok,

- futbalový tréning v spolupráci s CVČ,

- základy cudzieho jazyka - anglický jazyk,

- kurz korčuľovania,

- základy práce s PC,

zaregistrovala do projektu Slovenského futbalového zväzu v rámci Grassroots programu ,, Dajme spolu gól“. Cieľom tohto projektu je motivovať deti k športovej aktivite a vytvárať v nich trvalý vzťah k športu, k futbalu.

Viac tu: https://mslstura.webnode.sk/kalendar-akcii/akcie-ms/

- športové a pohybové aktivity (denne) na najväčšom školskom dvore v rámci materských škôl vo Svidníku,

Viac tu: https://mslstura.webnode.sk/kalendar-akcii/akcie-ms/

- výlety a exkurzie,

- aktivity kultúrne a spoločenské aj v spolupráci s rodičmi,

- spoznávanie prostredia základných škôl,

- spoluprácu s CVČ, ZUŠ a Podduklianskou knižnicou,

- množstvo edukačných hier a zábavných zážitkových aktivít vo vynovených a zrekonštruovaných priestoroch MŠ,

- kvalitnú, pestrú a zdravú celodennú stravu,

- dennú dezinfekciu čističkami vzduchu a dezinfekciu germicídnym žiaričom.

Pozývame Vás milé mamičky, príďte aj s vašim dieťatkom počas zápisu v mesiaci máj, pozrieť si estetické a tvorivé prostredie našich tried s dostatkom hračiek a učebných pomôcok. Poprechádzajte sa po našom rozlohou najväčšom školskom dvore, po bezpečnom a oplotenom areáli plnom zelene, kde každodenne realizujeme pobyt detí vonku, alebo si prezrite fotogalériu a virtuálnu prehliadku zo života detí v materskej škole na našom webovom sídle: ms8maja.webnode.sk.

Veríme, že Vás táto ponuka oslovila a vyberiete si tú našu Materskú školu na Ul. 8. mája, do ktorej svoje dieťa zapíšete. Nezmeškajte preto už odteraz termín podávania žiadosti o prijatie. Podľa zákona môže byť dieťa zapísané do materskej školy len vtedy, ak rodič alebo zákonný zástupca podá písomnú žiadosť.

Bližšie informácie nájdete v menu Pre rodičov - Zápis a prijímanie detí do MŠ.

S účinnosťou  od školského roku 2021/2022 je absolvovanie predprimárneho vzdelávania v materskej škole povinné pre všetky deti, ktoré dosiahnu 5 rokov veku do 31. augusta.

Teší sa na Vás kolektív našej materskej školy!